web analytics
2016 Polis Alımları PMYO Polis Adayı Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 3,44 / Satış: 3,45
€ EURO → Alış: 3,64 / Satış: 3,66

2015 PMYO Kapanıyormu ?

2015 PMYO Kapanıyormu ?
  • 2.414 kez okundu

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’de kabul edilen İç Güvenlik Paketi’nin alakalı maddelerine göre polis meslek yüksekokulları İçişleri Bakanı’nın onayıyla polis meslek eğitim merkezine dönüştürülebilecek.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Genel Heyeti’nda, kamuoyunda “İç Güvenlik Paketi” denilen Polis Görev ve Salahiyet Yasayı ile Kimi Yasa ve Yasa Kararında Kararnamelerde Farklık Yapılmasına Değin Yasa Tasarısı’nın 4 maddesi daha kabul edildi, bir madde metinden çıkarıldı.

Kabul edilen maddelere göre, polis meslek yüksekokulları İçişleri Bakanı’nın onayıyla polis meslek eğitim merkezine dönüştürülebilecek. Buradaki personel, ayrı olarak bir işleme gerek olmaksızın polis meslek eğitim merkezi kadro ve görev unvanlarına uygun kadrolara atanmış sayılacak.

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi, enstitü ve polis meslek yüksekokullarında, ilk derece amirlik eğitimi alanlarla lisansüstü veya ön lisans eğitimi yapanlar 6 sene zorunlu hizmetle yükümlü olacak.

Polis Akademisi Başkanı’nın 4 senelik görev müddeti bitmeden önce de görevden alınabilmesine yönelik tertip etmeyi içeren 36. madde, tasarıdan çıkarıldı.

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, önerge üzerinde yaptığı konuşmada, polis okulunda okuyan binlerce talebenin mağdur edileceğini müdafaa ederek, şunları söyledi:

“Bir gün önce hepinizin kapılarına gidip, bugün hain dediğiniz Fethullah Hoca’nın dizinin dibinde durduğunuzu kendi kendinize mesele. Hepiniz koşa koşa gidiyordunuz, kurbanlarınızı veriyordunuz, çocuklarınız onların okullarında okutuyordunuz. Paralel yapıyla, yanlış yapan kimse gelin birlikte mücadele edelim. Kimin irtibatı varsa, kim ilişki kurmuşsa… Başta, o vakit Reisicumhur’nın Cumhurbaşkanlığından istifa etmesi gerekli. Bu çocukları yerlerinden yurtlarından ediyorsanız, Reisicumhur’nı, Başbakanı, bakanları da yerlerinden faktörüz gerekli.”

CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, polis okullarından sonra sıranın askeri okullara geleceğini iddia ederek, “Saklı ajandanız budur. Jandarmayı da parti jandarmasına dönüştürmek istiyorsunuz” diye konuştu.

MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, tertip etmenin anayasaya ters olduğunu komisyonda ifade ettiklerinde kimsenin kendilerine yardımcı olmadığını belirterek, “HDP Komisyon çalışmalarında hemen hemen hiç bulunmadı. HDP’ye aza arkadaşlar, komisyona hiç katkıda bulunmadı. CHP’li üyeler de biz söyledikten sonra katkıda bulunmaya çalıştı. Anayasaya aykırılıkla alakalı konularda fikirlerini neredeyse beyan etmediler. MHP, tasarı ile ilgili ilk günden beri aynı yerde duruyor” dedi.

Türkoğlu’nun sözlerine, CHP ve HDP grup başkanvekilleri reaksiyon gösterdi.

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, AKP sıralarını göstererek, şunları kaydetti:

“En çok AKP’li vekillere burada zulmediyorsunuz. Çoğu, arka sıralarda boynu düşmüş bir şekilde uyuyakalmış. Daimi uyanıp tekrar uyumak zorunda kalıyorlar. Biz başından beri tasarıya karşı duruşumuzu çok net bir şekilde ortaya koyuyoruz. MHP çuvaldızı kendisine batırmalı. Tasarının komisyona geri gönderilmesiyle alakalı bir mücadele ortaya koyarken, hem kendileri hem de CHP temsilcileri Doğan Kubat ile arka odada maddeler üzerine uzlaşma arıyorlardı ve birkaç maddede de bu şekilde onayladıklarını biliyoruz. Zati Sayın Kubat hem tatlı diliyle hem yumuşak başlılığıyla sanki bir diazem tesiri görüyor.”

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, sataşma gerekçesiyle yaptığı konuşmada, “Biz gerek MHP’nin gerekse HDP’nin toplamından daha fazla muhalefet gerekçesini yazdık. Hodri alan” diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, sataşma gerekçesiyle söz alarak, “Başbakan ne dediğini bilmeyen bir insan. Başbakan tarafından en fazla suçlanan partiyiz. Siz kendinize bakın. Başbakan kamuoyu algısı oluşturarak buradan rey toplamaya çalışıyor” yorumunda bulundu.

AKP Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, muhalefetin tenkitlerine cevap verirken, “Bir kere daha gördük ki Türkiye’de kronik muhalefet yetmezliği var. Siz bu muhalefeti yaptığınız sürece bu hareket 2023’ü de 2053’ü de 2071’i de görür. Milletin emeğini, vaktini, parasını boşa harcayarak sözde sataşmalar yapıyor. Ulus hesabına ne yapıyorsunuz, hangi projeniz, teklifiniz, öngörünüz  var? Bu muhalefet anlayışı artık daha önceki Türkiye’de kalmalı. Yeni Türkiye’nin yeni muhalefet anlayışına ihtiyacı var” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök de sataşma gerekçesiyle söz alarak, şunları dile getirdi:

“Biz çalmayan, çırpmayan bir iktidar vadediyoruz. Yolsuzlukların arkasında durmayan iktidar vadediyoruz. Sizler gibi ayakkabı kutularında paraları gizleyenleri aklayan değil, hesap soran iktidar vadediyoruz. Milletin parasını çar çur ettiniz, CHP iktidarında bunun hesabını soracak. Türkiye demokrasiyle, insan haklarıyla yönetilecek, daha ne istiyorsunuz? CHP, kaçak sarayın hesabını soracak, Reisicumhur’na görevlerini anımsadacak, hukukun üstünlüğünü kuracak, kadına şiddeti önleyecek. Türkiye’de kurulacak halk iktidarında hepiniz maznun olacaksınız.”

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Başkanvekili Güldal Mumcu, muhalefet ile AKP milletvekilleri arasında tartışmanın sürmesi üzerine, “Bu koşullar altında yönetebileceğimi sanmıyorum” diyerek birleşime bir saat ara verdi.

Yarım saat sonra birleşimi açan Mumcu, 38. maddenin kabul edilmesinin hemen peşinden yine ara verdi. Mumcu, aranın ardından hükümet ve komisyonun yerini almaması üzerine, birleşimi saat 14.00’te toplanmak üzere kapattı.

Etiketler: / / / /

20 bin polis Alımı
Yeni İçişleri Bakanı 20 bin polis alacağız bu Polislerin 10 bini Özel Harekat’ta görevlendirilecek şeklinde açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman...
Lise Mezunu Özel Harekat Alımı
Polis adaylarına Müjde Lise Mezunu Polis Alımı…. 10 Bin Polis Özel Harekat (Polis Özel Harekat) Alımında Son Durum Ne? Lise...
Bayan Polislerin Kıyafetleri
27 Ağustos 2016 CUMARTESİ günü Resmi Gazetenin Sayı : 29814 sayısında yayınlanan yönetmelik değişikliğine göre kıyafet özgürlüğü geldi. Emniyet Hizmetleri...
Polislikten ihraç edilenlerin tam listesi
1 Eylül 2016 PERŞEMBE Resmi Gazete Sayı : 29818 (Mükerrer) KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA KAMU PERSONELİNE İLİŞKİN ALINAN...
Polis Adayları Pürüzsüz cilt için bunlara dikkat Edin
Mülakatlarda cildinden korkan Polis adayları için önemli bazı öneriler, Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, sağlıklı ve pürüzsüz bir cildin...
Ehliyet sınav sonuçları
Ehliyet sınav sonuçları açıklandı.
Dershane Öğretmenlerinin Atamaları
Yeni düzenlemelere göre dershane öğretmenlerine KPSS'siz 'sözleşmeli öğretmenlik' şansı doğdu.
İhraç Olan Memurların Hukuk Süreci
Kanun Hükmünde Kararname ile memuriyetten atılanlar haklarını nasıl arayacak ? Siz de onlardan biriyseniz mutlaka okumalısınız.
Memur Eski Göreve Dönebilecek mi?
Hükümetin 1 Eylül’de yayımladığı 673 sayılı kanun hükmünde kararnamede 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından görevden alınan kamu çalışanlarıyla ilgili önemli...
Öğretmen adaylarına atama müjde
15 bin ek atamayla birlikte 2016 yılı boyunca toplam 60 bin öğretmen eğitim ordusuna katılacak.
Çukurca Şehidi
Hakkari Çukurca'da yaralanan İnegöllü Uzman Çavuş Yavuz Mete, hastanede şehit oldu.
Yavuz Sultan Selim Köprüsü
Ünlü Sanat dünyasının isimleri tarafından hazırlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışı dolayısıyla özel bir klip beğeniyle izlendi..
2016 KPSS’ye Giriş Sınavı İçin Önemli Duyuru
Yeni yapılacak olan 2016 KPSS Ön lisans ve Ortaöğretim başvurularında son 2 gün kaldı.
30 Bin Öğretmen Alınacak
Milli Eğitim Bakanlığı Şubat’ta 30 bin öğretmen alımı yapacak, Eylül’deki 15 bin atama için düğmeye basan MEB, üçüncü adıma hazırlanıyor.
Memur Maaşlarından Kesilecek Para
Memurların Bireysel Emeklilik Sistemi'ne yönelik hazırlanın kanun Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlülüğe girdi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ