web analytics
2016 Polis Alımları PMYO Polis Adayı Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 3,43 / Satış: 3,44
€ EURO → Alış: 3,67 / Satış: 3,69

Adım Adım PMYO Sınavları, Başvuruları! [Yeni]

Adım Adım PMYO Sınavları, Başvuruları! [Yeni]
 • 3.356 kez okundu

YGS sonuçları açıklandı.. Polislikle ilgili hiç bilgisi olmayan adaylarda da Polis olma düşüncesi yerleşmiş durumda.. Sıklıkla YGS’den şu puanı aldım Polis olmak istiyorum ne yapacağımı bilmiyorum diyen adaylar için 2014 yılında PMYO başvurularıyla ilgili yapılması gerekenleri adım adım açıklama gereği duyduk… Kaba taslak aşamalar yer almaktadır. Aşamalar ile ilgili detaylar sitemizde yer almaktadır.

1). İnternet üzerinden ön başvuru:

pmyo-başvuru07 Nisan Pazartesi günü PMYO sınavlarına başvuru şartları açıklanacak. Başvuru şartlarına uyan adaylar internet üzerinden 16 Nisan tarihinde başlayacak. Adaylar TC kimlik numaraları ve diğir kimlik bilgileriyle Pmyo.pa.edu.tr adresinden ön başvuru yapacaklar. Ön başvurular başladığı zaman detayları paylaşacağız.

 PMYO ÖN BAŞVURU NASIL YAPILIR? [RESİMLİ ANLATIM] 

2). Başvuru merkezlerinden şahsen başvuru:

Untitled-2Bölge başvuru merkezlerinden 21 Nisan Pazartesi-2 Mayıs Cuma tarihleri arasında (pazargünü hariç) şahsen başvuru yapılacaktır. Şahsen başvurularda istenen belgeler de 7 Nizanda açıklanacaktır. Ayrıca şahsen başvurular sırasında 2o Mayıs-1 Haziran tarihlerinde yapılacak olan mülakların giriş belgeleri verilecek.

 

3). Mülakat sınavları:

pmyo mülakat parkuru grafiği20 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında mülakat sınavları yapılacaktır. Mülakatlarda adaylar sözlü, psikolojik, fiziki testlerden geçirilecek ayrıca sağlık kontrolü de yapılacaktır. Mülakatlar ile ilgili tüm detaylar sitemizde yer almaktadır.

 

 

 

4). Yazılı sınavlar:

sınav29.06.2014 tarihinde yapılacak olan Pmyo yazılı sınavlarında 120 soru bulunan sınava girmektedirler. (Yazılı sınavda Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya, Genel Kültür tarzında sorular çıkmaktadır. Toplam da 120 soru bulunmaktadır. Sitemizde önceki yılların soruları mevcut inceleyebilirsiniz.)

Ayrıca sınavlar, başvurular ve diğer konulardaki sorularınızı http://www.pmyotr.com/sorucevap/ adresinden 7/24 sorarak en hozlı şekilde cevap alabilirsiniz.

Engelli Öğretmen Ataması
2017 Şubat ayında 1.500 engelli öğretmen ataması yapılacak şeklinde TBMM de Milli Eğitim bakanı açıklama yaptı.
20 bin polis Alımı
Yeni İçişleri Bakanı 20 bin polis alacağız bu Polislerin 10 bini Özel Harekat’ta görevlendirilecek şeklinde açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman...
Lise Mezunu Özel Harekat Alımı
Polis adaylarına Müjde Lise Mezunu Polis Alımı…. 10 Bin Polis Özel Harekat (Polis Özel Harekat) Alımında Son Durum Ne? Lise...
Bayan Polislerin Kıyafetleri
27 Ağustos 2016 CUMARTESİ günü Resmi Gazetenin Sayı : 29814 sayısında yayınlanan yönetmelik değişikliğine göre kıyafet özgürlüğü geldi. Emniyet Hizmetleri...
Polislikten ihraç edilenlerin tam listesi
1 Eylül 2016 PERŞEMBE Resmi Gazete Sayı : 29818 (Mükerrer) KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA KAMU PERSONELİNE İLİŞKİN ALINAN...
Polis Adayları Pürüzsüz cilt için bunlara dikkat Edin
Mülakatlarda cildinden korkan Polis adayları için önemli bazı öneriler, Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, sağlıklı ve pürüzsüz bir cildin...
Ehliyet sınav sonuçları
Ehliyet sınav sonuçları açıklandı.
Dershane Öğretmenlerinin Atamaları
Yeni düzenlemelere göre dershane öğretmenlerine KPSS'siz 'sözleşmeli öğretmenlik' şansı doğdu.
İhraç Olan Memurların Hukuk Süreci
Kanun Hükmünde Kararname ile memuriyetten atılanlar haklarını nasıl arayacak ? Siz de onlardan biriyseniz mutlaka okumalısınız.
Memur Eski Göreve Dönebilecek mi?
Hükümetin 1 Eylül’de yayımladığı 673 sayılı kanun hükmünde kararnamede 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından görevden alınan kamu çalışanlarıyla ilgili önemli...
Öğretmen adaylarına atama müjde
15 bin ek atamayla birlikte 2016 yılı boyunca toplam 60 bin öğretmen eğitim ordusuna katılacak.
Çukurca Şehidi
Hakkari Çukurca'da yaralanan İnegöllü Uzman Çavuş Yavuz Mete, hastanede şehit oldu.
Yavuz Sultan Selim Köprüsü
Ünlü Sanat dünyasının isimleri tarafından hazırlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışı dolayısıyla özel bir klip beğeniyle izlendi..
2016 KPSS’ye Giriş Sınavı İçin Önemli Duyuru
Yeni yapılacak olan 2016 KPSS Ön lisans ve Ortaöğretim başvurularında son 2 gün kaldı.
30 Bin Öğretmen Alınacak
Milli Eğitim Bakanlığı Şubat’ta 30 bin öğretmen alımı yapacak, Eylül’deki 15 bin atama için düğmeye basan MEB, üçüncü adıma hazırlanıyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. gülcan diyor ki:

  nasıl çevik kuvvet olabilirim hiç bir fikrim yok hayalim meslegim ama hiç bir gelişme olmadı buna çok üzülüyorum

 2. buket diyor ki:

  polis olmak istiyorum

 3. buket diyor ki:

  polis olmak istyrm

 4. niyazi göy diyor ki:

  polis olmak için nasıl giriş yapmalıyım haber verilimi ne zaman sınava girilecek ne gerekiyo lütven yardımcı olun

 5. Burçak diyor ki:

  Ben 2 yiilik açıköğretim okuyorum okul bittikten sonra polis olma ihtimalim varmi cevap verirseniz sevinirim

YORUM YAZ