web analytics
2016 Polis Alımları PMYO Polis Adayı Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 3,00 / Satış: 3,01
€ EURO → Alış: 3,35 / Satış: 3,37

Masum Türker

Masum Türker; Devlet eski Bakanı ve DSP Genel Başkanı Masum Türker kimdir?

Masum Türker
  • 703 kez okundu

Masum Türker, 1951 yılında Mardin’de doğdu. Pertevniyal Lisesi’nde okudu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun odu. Aynı üniversitede doktorasını yaptı.

ÇALIŞMA HAYATI

Üniversite yıllarında muhasebeci olarak çalışmaya başlayan Türker, 1971’den itibaren mali müşavir olarak iş hayatına başladı. Bu yıllarda Güneş, Yeni Yüzyıl gazeteleri ile Nokta ve Ekonomik Trend dergilerinde çalıştı.

Ayrıca, Hürriyet Yayın Holding Yönetim Kurulu Üyeliği de yaptı. 1999 yılına kadar Türkerler Yeminli Mali Müşavirlik Anonim Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.

1978-1982 yılları arasında Gazi Üniversitesi Bolu İdari Bilimler Fakültesi’nde çalıştı.

1975-1999 yılları arasında çok sayıda kurumda görev yaptı. Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği’nde Genel Başkanlık ve Temel Eğitim ve Staj Merkezi’nde (TESMER) Başkanlık görevlerinde bulundu.

2003-2008 yılları arasında Türkiye Denetim Standartları Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu.

SİYASİ HAYATI

Bedrettin Dalan’ın partisi Demokrat Merkez Partisi’nde Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. 1991 yılında Doğru Yol Partisi’nden (DYP) milletvekili adayı olsa da seçilemedi.

21. Dönem İstanbul Milletvekili olarak meclise girdi. Ecevit Hükümeti’nde Kemal Derviş’in istifasından sonra Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı. Sekreter olarak başladığı DSP’de, Zeki Sezer’in DSP Genel Başkanlığı görevinden istifa etmesiyle 17 Mayıs 2009’da başkan seçildi.

Etiketler: / / / / / / /

20 bin polis Alımı
Yeni İçişleri Bakanı 20 bin polis alacağız bu Polislerin 10 bini Özel Harekat’ta görevlendirilecek şeklinde açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman...
Lise Mezunu Özel Harekat Alımı
Polis adaylarına Müjde Lise Mezunu Polis Alımı…. 10 Bin Polis Özel Harekat (Polis Özel Harekat) Alımında Son Durum Ne? Lise...
Bayan Polislerin Kıyafetleri
27 Ağustos 2016 CUMARTESİ günü Resmi Gazetenin Sayı : 29814 sayısında yayınlanan yönetmelik değişikliğine göre kıyafet özgürlüğü geldi. Emniyet Hizmetleri...
Polislikten ihraç edilenlerin tam listesi
1 Eylül 2016 PERŞEMBE Resmi Gazete Sayı : 29818 (Mükerrer) KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA KAMU PERSONELİNE İLİŞKİN ALINAN...
Polis Adayları Pürüzsüz cilt için bunlara dikkat Edin
Mülakatlarda cildinden korkan Polis adayları için önemli bazı öneriler, Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, sağlıklı ve pürüzsüz bir cildin...
Ehliyet sınav sonuçları
Ehliyet sınav sonuçları açıklandı.
Dershane Öğretmenlerinin Atamaları
Yeni düzenlemelere göre dershane öğretmenlerine KPSS'siz 'sözleşmeli öğretmenlik' şansı doğdu.
İhraç Olan Memurların Hukuk Süreci
Kanun Hükmünde Kararname ile memuriyetten atılanlar haklarını nasıl arayacak ? Siz de onlardan biriyseniz mutlaka okumalısınız.
Memur Eski Göreve Dönebilecek mi?
Hükümetin 1 Eylül’de yayımladığı 673 sayılı kanun hükmünde kararnamede 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından görevden alınan kamu çalışanlarıyla ilgili önemli...
Öğretmen adaylarına atama müjde
15 bin ek atamayla birlikte 2016 yılı boyunca toplam 60 bin öğretmen eğitim ordusuna katılacak.
Çukurca Şehidi
Hakkari Çukurca'da yaralanan İnegöllü Uzman Çavuş Yavuz Mete, hastanede şehit oldu.
Yavuz Sultan Selim Köprüsü
Ünlü Sanat dünyasının isimleri tarafından hazırlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışı dolayısıyla özel bir klip beğeniyle izlendi..
2016 KPSS’ye Giriş Sınavı İçin Önemli Duyuru
Yeni yapılacak olan 2016 KPSS Ön lisans ve Ortaöğretim başvurularında son 2 gün kaldı.
30 Bin Öğretmen Alınacak
Milli Eğitim Bakanlığı Şubat’ta 30 bin öğretmen alımı yapacak, Eylül’deki 15 bin atama için düğmeye basan MEB, üçüncü adıma hazırlanıyor.
Memur Maaşlarından Kesilecek Para
Memurların Bireysel Emeklilik Sistemi'ne yönelik hazırlanın kanun Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlülüğe girdi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ