web analytics
2016 Polis Alımları PMYO Polis Adayı Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 3,43 / Satış: 3,44
€ EURO → Alış: 3,67 / Satış: 3,69

PMYO Mülakatlarında Geçmişte Olduğum Ameliyat Sıkıntı Olur Mu?

PMYO Mülakatlarında Geçmişte Olduğum Ameliyat Sıkıntı Olur Mu?
 • 4.894 kez okundu

pmyo sliderBugünlerde PMYO mülakatlarına girecek ve önceden bir ameliyat geçirmiş olan adaylardan sıklıkla; “şu ameliyatı oldum mülakata gireceğim sıkıntı olur mu?” tarzında sorular almaktayız.

Adayların akıllarına takılan bu soruların cevabı elbette PMYO Sağlık Şartları Yönetmeliğinde yer alıyor. Öncelikle adaylar için yönetmelikte ameliyatlarla ilgili maddeleri sıralayalım.

4) Tonsillektomi, septum deviasyonu ve rhinoplasti ameliyatı geçirmiş olanlar ile muayene ve odiometrik tetkikle tam ve sağlam olduğu tespit edilmesi koşuluyla timpanoplasti ve miringoplasti ameliyatı olanlar,  PMYO öğrenciliğine kabul edilir.

4) İç salgı bozukluğu yapmamış ve kişinin cinsiyet niteliklerini bozmamış organ kaybı ile sonuçlanmayan üriner, (her türlü üriner sistemdeki taş ameliyatları hariç) ve genital sistem operasyonları geçirmiş olanlar (organ fonksiyonları tam ve sağlam olmak kaydıyla) PMYO öğrenciliğine kabul edilir.

Mevcut haliyle organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan progresyon göstermeyen, tıbbi tedavi ihtiyacı olmayan olgular öğrenciliğe kabul edilir. Bu sisteme ait noksan, anomali, kronik ve ilerleyici hastalık, hareket kısıtlılığı ve geçirilmiş bir ameliyat olmayacaktır. 

Bu maddelerden şu anlam çıkmaktadır, örneğin; geçmişte burunundan ameliyat olan ve burnunda işlev itibariyle bir sorun olmayan birisi PMYO öğrencisi olabilir.

Aynı şekilde geçmişte apandis ameliyatı olan birisi de şuan bir sıkıntı yoksa öğrenci olabilir.

Fakat geçmişte gözünden ameliyat olan ancak gözünde halen göz ile ilgili sıkıntıları bulunan adaylar mülakatlarda sorun yaşamasalar da öğrenci olduktan sonra alınacak olan sağlık raporunda sorun yaşayabilirler.

Sağlık yönetmeliğinde geçen terimler tıbbi terimler olduğu için adaylara bizim tavsiyemiz doktora müracaat ederek sağlık yönetmeliğindeki ilgili maddeyi gösterip bilgi almalarıdır. Bizim buradan vereceğimiz bilgiler tıbbi bilgimiz olmadığından dolayı adayları yanıtabilecektir.

PMYO Sağlık Yönetmeliğini indirmek için tıklayın.

Engelli Öğretmen Ataması
2017 Şubat ayında 1.500 engelli öğretmen ataması yapılacak şeklinde TBMM de Milli Eğitim bakanı açıklama yaptı.
20 bin polis Alımı
Yeni İçişleri Bakanı 20 bin polis alacağız bu Polislerin 10 bini Özel Harekat’ta görevlendirilecek şeklinde açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman...
Lise Mezunu Özel Harekat Alımı
Polis adaylarına Müjde Lise Mezunu Polis Alımı…. 10 Bin Polis Özel Harekat (Polis Özel Harekat) Alımında Son Durum Ne? Lise...
Bayan Polislerin Kıyafetleri
27 Ağustos 2016 CUMARTESİ günü Resmi Gazetenin Sayı : 29814 sayısında yayınlanan yönetmelik değişikliğine göre kıyafet özgürlüğü geldi. Emniyet Hizmetleri...
Polislikten ihraç edilenlerin tam listesi
1 Eylül 2016 PERŞEMBE Resmi Gazete Sayı : 29818 (Mükerrer) KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA KAMU PERSONELİNE İLİŞKİN ALINAN...
Polis Adayları Pürüzsüz cilt için bunlara dikkat Edin
Mülakatlarda cildinden korkan Polis adayları için önemli bazı öneriler, Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, sağlıklı ve pürüzsüz bir cildin...
Ehliyet sınav sonuçları
Ehliyet sınav sonuçları açıklandı.
Dershane Öğretmenlerinin Atamaları
Yeni düzenlemelere göre dershane öğretmenlerine KPSS'siz 'sözleşmeli öğretmenlik' şansı doğdu.
İhraç Olan Memurların Hukuk Süreci
Kanun Hükmünde Kararname ile memuriyetten atılanlar haklarını nasıl arayacak ? Siz de onlardan biriyseniz mutlaka okumalısınız.
Memur Eski Göreve Dönebilecek mi?
Hükümetin 1 Eylül’de yayımladığı 673 sayılı kanun hükmünde kararnamede 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından görevden alınan kamu çalışanlarıyla ilgili önemli...
Öğretmen adaylarına atama müjde
15 bin ek atamayla birlikte 2016 yılı boyunca toplam 60 bin öğretmen eğitim ordusuna katılacak.
Çukurca Şehidi
Hakkari Çukurca'da yaralanan İnegöllü Uzman Çavuş Yavuz Mete, hastanede şehit oldu.
Yavuz Sultan Selim Köprüsü
Ünlü Sanat dünyasının isimleri tarafından hazırlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışı dolayısıyla özel bir klip beğeniyle izlendi..
2016 KPSS’ye Giriş Sınavı İçin Önemli Duyuru
Yeni yapılacak olan 2016 KPSS Ön lisans ve Ortaöğretim başvurularında son 2 gün kaldı.
30 Bin Öğretmen Alınacak
Milli Eğitim Bakanlığı Şubat’ta 30 bin öğretmen alımı yapacak, Eylül’deki 15 bin atama için düğmeye basan MEB, üçüncü adıma hazırlanıyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. okan diyor ki:

  Aynı sorun bendede var sorun olmaz inş

 2. ali diyor ki:

  Benim omuzlarında çok az bi çökme var yani omuzlarim çok az önde bu engel olurmu cevaplarsaniz sevinirim

 3. yavuz burak diyor ki:

  ben ameliyatlıyım sorun olurmu?

 4. UGURCAN diyor ki:

  Ben 5 Sınıftayken kaşımın ustunde yağ bezesi vardı ameliyatla alındı şuan 11. sınıfım 2-3 metreden bakınca belli olmuyor bir sıkıntı çıkarmı?
  Birde benim üst ön dişimde biraz egrilik var sorun olurmu?
  Şimdiden Teşekkür ederim

 5. Durmuş AKSOY diyor ki:

  Skolyoz ameliyatı geçirdim. Şu an durumum iyi ve görünüşümde herhangi bir sıkıntı yok. Ameliyat izi var sadece sırtımda. Polis olmama engel mi ?

  1. Muhammet diyor ki:

   Krdsm bendede skolyoz var ama hic belli olmuyor ameliyat olmam gerekirmi acaba bide ameliyattan sonra vucufunda ne kadar iz var

   1. Neşe diyor ki:

    Ameliyat olman gerek

    1. Suat diyor ki:

     Arkadaşlar bende pmyo için basvurdum skalyoz vardi az belli oluyordu doktor hemen anladı ama ameliyatlık derecede değil

  2. Derya erdinç diyor ki:

   Aynı ameliyattan bende oldum ama şuan durumum iyi acaba size bir bilgi geldimi olabiliyomuyuz ?

 6. Hüseyın diyor ki:

  Benim iç organlarimın yeri değişik mesela kalbim sağda apandist ameliyatı oldum soldan bu polislik için engel mi ve hiçbir sağlık sorunum yok

 7. Eda tanaydın diyor ki:

  1999 da beyin ameliyat i gecirdim su an şant takılı saglik kontrolunde geçerken sorun olur mu

 8. Selin diyor ki:

  ayak bileğimden ameliyat oldum daha liseye geçmedim ama polis olmak istiyorum bi sorun olu mu yürüme ya da koşmamı etkilmiyo

 9. Zeynep diyor ki:

  İzlerle alakalı bilgi nerden alabiliriz ? Ameliyatların geneli sıkıntı olmuyor vücut fonksiyonunu bozmadıkça ama ya izler ??

YORUM YAZ