web analytics
2016 Polis Alımları PMYO Polis Adayı Sitesi -
$ DOLAR → Alış: 3,44 / Satış: 3,45
€ EURO → Alış: 3,64 / Satış: 3,66

PMYO Ön Başvurusu Nasıl Yapılır? [Resimli Anlatım]

PMYO Ön Başvurusu Nasıl Yapılır? [Resimli Anlatım]
  • 2.007 kez okundu

pmyo ön başvurusu

Adaylar öncelikle başvuruyu Pmyo.pa.edu.tr adresinden yapacaklar… Başvuru sırasında adayların akıllarına bir şey takılmaması için ön başvurunun nasıl yapılacağı sorusunun cevabını adım adım resimli anlatımla vereceğiz…2014 PMYO ön başvurusu nasıl yapılır, başvuru sırasında nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

pmyo.pa.edu.tr adresine giriyoruz…

1

1.adım T.C. kimlik numaramızı ve doğrulama kodunu yazıp “Giriş” butonuna tıklıyoruz.

2

2.adım kimlik bilgilerimizi eksiksiz yazıp doğruluma kodunu yazdıktan sonra “Giriş” butonuna tıklıyoruz.

13

3.adım sistem ÖSYM sisteminden sonuç çıktılarını alıyor ve YGS sınav sonucumuz karşımıza çıkıyor puanlarımızı kontrol ettikten sonra diğer bilgileri de resimde olduğu gibi eksiksiz dolduruyoruz.

Üniversite öğrencisiym “üniversite mezunu musunuz?” sorusuna ne işaretlemelim tarzında sorular almaktayız eğer mezun olmadıysanız hayır seçeneğini tıklayacaksınız. Daha önce farklı bir üniversiteden mezun olup şuan öğrenciyseniz evet tıklayabilirsiniz.

4

4.adım başvuru merkezini ve başvuru yapacağımız tarihi giriyoruz. Daha sonraki işlemlerde kullanacağımız parolamızı oluşturduktan sonra “Bilgilerimi Kaydet” butonuna tıklıyoruz.

5

5. adım bilgileri kontrol ettikten sonra “Bilgilerimi kontrol ettim” e tıklayarak kaydet diyoruz karşımıza “Ön başvurunuz kabul edilmiştir…” uyarısı geliyor ve tamam diyerek ön başvuru işlemini tamamlıyoruz.

6

Daha sonraki işlemlere ise resimde görüldüğü üzere pmyo.pa.edu.tr adresinden “giriş yap” butonuna tıklayarak kullanıcı adı ve parola girerek giriş yapıyoruz işlemleri oradan yapabiliyoruz.

PMYO ÖN BAŞVURUSU SIRASINDA VERİTABANI HATASI ALIYORSANIZ TIKLAYIN.

20 bin polis Alımı
Yeni İçişleri Bakanı 20 bin polis alacağız bu Polislerin 10 bini Özel Harekat’ta görevlendirilecek şeklinde açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman...
Lise Mezunu Özel Harekat Alımı
Polis adaylarına Müjde Lise Mezunu Polis Alımı…. 10 Bin Polis Özel Harekat (Polis Özel Harekat) Alımında Son Durum Ne? Lise...
Bayan Polislerin Kıyafetleri
27 Ağustos 2016 CUMARTESİ günü Resmi Gazetenin Sayı : 29814 sayısında yayınlanan yönetmelik değişikliğine göre kıyafet özgürlüğü geldi. Emniyet Hizmetleri...
Polislikten ihraç edilenlerin tam listesi
1 Eylül 2016 PERŞEMBE Resmi Gazete Sayı : 29818 (Mükerrer) KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA KAMU PERSONELİNE İLİŞKİN ALINAN...
Polis Adayları Pürüzsüz cilt için bunlara dikkat Edin
Mülakatlarda cildinden korkan Polis adayları için önemli bazı öneriler, Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, sağlıklı ve pürüzsüz bir cildin...
Ehliyet sınav sonuçları
Ehliyet sınav sonuçları açıklandı.
Dershane Öğretmenlerinin Atamaları
Yeni düzenlemelere göre dershane öğretmenlerine KPSS'siz 'sözleşmeli öğretmenlik' şansı doğdu.
İhraç Olan Memurların Hukuk Süreci
Kanun Hükmünde Kararname ile memuriyetten atılanlar haklarını nasıl arayacak ? Siz de onlardan biriyseniz mutlaka okumalısınız.
Memur Eski Göreve Dönebilecek mi?
Hükümetin 1 Eylül’de yayımladığı 673 sayılı kanun hükmünde kararnamede 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından görevden alınan kamu çalışanlarıyla ilgili önemli...
Öğretmen adaylarına atama müjde
15 bin ek atamayla birlikte 2016 yılı boyunca toplam 60 bin öğretmen eğitim ordusuna katılacak.
Çukurca Şehidi
Hakkari Çukurca'da yaralanan İnegöllü Uzman Çavuş Yavuz Mete, hastanede şehit oldu.
Yavuz Sultan Selim Köprüsü
Ünlü Sanat dünyasının isimleri tarafından hazırlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışı dolayısıyla özel bir klip beğeniyle izlendi..
2016 KPSS’ye Giriş Sınavı İçin Önemli Duyuru
Yeni yapılacak olan 2016 KPSS Ön lisans ve Ortaöğretim başvurularında son 2 gün kaldı.
30 Bin Öğretmen Alınacak
Milli Eğitim Bakanlığı Şubat’ta 30 bin öğretmen alımı yapacak, Eylül’deki 15 bin atama için düğmeye basan MEB, üçüncü adıma hazırlanıyor.
Memur Maaşlarından Kesilecek Para
Memurların Bireysel Emeklilik Sistemi'ne yönelik hazırlanın kanun Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlülüğe girdi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. gizem diyor ki:

    Pmyo mülakatlarını geçip yazılı sınavda başarılı olarak PMYO öğrenci olmayı çok istiyorum. Pmyo ön başvurularının nasıl yapıldığını resimli şekilde anlatmanız başvuracak polis adaylarına faydalı olmuş. elinize sağlık.

YORUM YAZ