web analytics
12 Nisan 2016

Polislik Müracatı için YGS Baraj Puanı

Polislik Müracatı için YGS Baraj Puanı

Geçen yılki Polislik alımlarında bilindiği gibi Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2015 yılı içinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı puan türlerinin herhangi birinden (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 ) en az (270,00) ham taban puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit ve Vazife Malulü olanların eş ve çocuklarından Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2015 yılı içinde yapılan Yükseköğretime Geçiş sınavından, (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 ) en az (140,00) ham taban puan almış olmak şartı getirilmişti.

Polis okullarına başvuru yapmak isteyen binlerce genç arkadaşımız PMYO Polis Meslek Yüksek Okulu polislik sınavı YGS baraj puanı Yükseköğretime geçiş sınavının sonuçlarının açıklanmasından hemen sonra merak edilmeye başlandı. Emniyet Genel müdürlüğünde polis olarak görev yapmak isteyen adaylar polis alım şartları ve 2016 YGS baraj puanı kaç olduğunu sosyal medyada en çok sorulan sorular olarak karşımıza çıktı. Sorulan soru YGS Baraj puanı kaç merak ediyorlar.

POLİSLİK SINAVI 2016 YGS BARAJ PUANI KAÇ OLACAK
Emniyet Genel müğdürlüğü bünyesinde ve Polis meslek yüksek okulunda eğitim görerek Polis olmak isteyen adayların başvuru yaptıkları PMYO giriş şartları ve başvuruları Emniyet Teşkilatı tarafından yapılan duyurular ile dönemler içerisinde yapılıyor. Yıl içerisinde yapılan başvuruları Emniyet teşkilatı resmi internet sitesi www.pa.edu.tr üzerinden yayınlanıyor. Geçtiğimiz yıl 2015 – 2016 eğitim-öğretim yılı için 2700 erkek, 300 kadın olmak üzere toplam 3000 öğrenci alımı yapılacağını duyuran EGM, söz konusu alıma ilişkin başvuru şartlarını da aynı sistem üzerinden yapıyor. PMYO polis alımına ilişkin sınav takvimini Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir. PMYO polis alımı başvurularında, ygs puan türü baz alınmaktadır. Başvuru yapabilmek için YGS sınavından en az 270 puan almış olmak gerekir. YGS baraj puanının yükselip düşmesi ile ilgili henüz EGM tarafından yapılmış herhangi bir yazılı açıklama yok şuana kadar.

Polis olmak isteyen adaylar PMYO başvuru şartları ne? merak ediyorlar. Emniyet Müdürlüğü tarafından belirlenen polis olma şartlarını haberin ayrıtılarında bulabileceğiniz gibi, PMYO ygs baraj puanı YGS baraj puanı ve en son haberleri www.pmyotr.com polis olmak isteyenlerin sayfasından takip edebilirsiniz.

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ